Etusivu
 
Kilpailut
  
 
Suunnistuskoulu
 
Seura
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

AM -yö. 15092021 - Aaltokangas


"Raakatulokset". Ei eroteltu alueella olevia ja muita.

Tulokset omana tiedostona

Väliajat omana tiedostona

Tiedoksi: Kartan deklinaation on 11 astetta. Kartalla alueita joissa kompassi "vänkää".

 

Tulokset

H21A 7,5km

(Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 
1. Lammi Aleksi RasKu 46:54
2. Kuusikko Miska Pohjant 50:22 +03:28
3. Kosola Ville Pohjant 54:18 +07:24
4. Karppinen Timo Pohjant 54:29 +07:35
5. Rahko Sampo Pohjant 56:16 +09:22
6. Vapa Marko OH 56:19 +09:25
7. Nissi Markus 57:50 +10:56
8. Hyyppä Jarmo Pohjant 1:00:48 +13:54
9. Koirikivi Riku Pohjant 1:01:21 +14:27
10. Niemelä Hannu Pohjant 1:03:25 +16:31
11. Hourula Miikka Pohjant 1:04:55 +18:01
12. Taulavuori Arttu AlatPi 1:07:06 +20:12
13. Säkkinen Mika 1:13:55 +27:01
Similä Severi Pohjant hyl. Tornberg Juho hyl.

H35 7,5km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Oksman Jukka Pohjant 1:13:47
2. Kaprio Henri OYS/Vapari 1:19:46 +05:59
3. Aho Mika Pohjant 1:25:53 +12:06
4. Lukkarinen Jouni Pohjant 1:44:40 +30:53

H40 7,5km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 
1. Pörsti Yrjö Paksumahat 1:02:20
2. Jeskanen Juha HaHe 1:12:01 +09:41
3. Karppinen Mikko Pohjant 1:17:08 +14:48
4. Laitinen Antti KoskRi 1:20:31 +18:11
5. Vapa Mikko Free Adventure 1:20:52 +18:32
Heikkinen Pasi OulRe hyl.

H45 7,5km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 
1. Annunen Petteri Pohjant 1:21:30
Kaukua Jaakko HaHe hyl.

H50 5,9km

(Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 
1. Korhonen Mika SK Vuoksi 47:15
2. Hyvönen Panu Pohjant 48:38 +01:23
3. Reijonen Jaakko 54:05 +06:50
4. Halonen Vesa Pohjant 1:03:48 +16:33
5. Fredriksson Kaj Pohjant 1:05:11 +17:56
6. Sillanpää Tommi Pohjant 1:09:39 +22:24
7. Pääkkönen Jarmo KiimU 1:13:22 +26:07
8. Myllylä Jukka Pohjant 1:13:40 +26:25
9. Mutka Kai Pohjant 1:15:36 +28:21
Grekelä Heikki Pohjant hyl.
Pihlajaniemi Janne Vesaisen Pojat hyl.

H55 5,9km

(Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 
1. Höynälä Jouko Paksumahat 56:52
2. Alahäivälä Tapani PudU 59:25 +02:33
3. Vilppola Arto AlatPi 1:02:44 +05:52
4. Luodonpää Risto AlatPi 1:04:55 +08:03
5. Lehtosaari Jari HaHe 1:05:57 +09:05
6. Backman Kari Iin Yritys 1:09:10 +12:18
7. Konttajärvi Seppo VePo 1:10:11 +13:19
8. Posti Harri KoskRi 1:28:45 +31:53
9. Vainio Aimo KiimU 1:33:01 +36:09
Pasma Leino OYS/Vapari hyl.

H60 5,9km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 
1. Parkkinen Pekka Pohjant 1:14:53
2. Seppänen Ilpo VaKa 1:16:58 +02:05
3. Karjalainen Pasi Pohjant 1:18:14 +03:21
4. Karppinen Jouko VaKa 1:18:51 +03:58
5. Ruotsalainen Keijo Pohjant 2:10:40 +55:47
Lotvonen Kari LaiVe hyl.
Piispanen Reima OuHu hyl.

H65 5,9km

(Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 4) 
1. Heikka Markku ONMKY 1:02:00
2. Ahokoivu Hemmo Pohjant 1:20:58 +18:58
3. Paaso-Rantala Pertti Iin Yritys 2:02:53 +1:00:53
Airaksinen Risto OuTa hyl.
Grekelä Antti HaHe hyl.
Haajanen Juha Pohjant hyl.
Vilminko Pauli SiSe hyl.

H70 4km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Kemppainen Taisto VaKa 43:48
2. Tuohimaa Esko ONMKY 1:03:08 +19:20
3. Ervasti Onni PeRa 1:13:53 +30:05
4. Kanste Pekka PeRa 1:22:01 +38:13
5. Juutinen Hannu Pohjant 1:24:03 +40:15

H75 4km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Pietiläinen Erkki PeRa 1:19:27
2. Pelkonen Alpo OsVa 1:19:57 +00:30
3. Lukkarinen Olavi Pohjant 1:20:01 +00:34

D55 4km

(Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 
1) 1. Hokajärvi Raili Pohjant 1:03:14
2. Lotvonen Arja LaiVe 1:05:34 +02:20
3. Jokikokko Tarja OuTa 1:16:00 +12:46
Piispanen Eija OuHu hyl.

D60 4km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 
1) Laitala Marja-Liisa NiS hyl.

D65 4km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Kuusela Vappu VaKa 1:11:41

D18 4,5km

(Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Mäkäräinen Selma 42:07
2. Kuusikko Kiia 44:10 +02:03
3. Jaatinen Ilona HaHe 47:39 +05:32

D21 4,5km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Laatikainen Henna Pohjant 40:07
2. Saana Backman Iin Yritys 44:44 +04:37
3. Sankelo Lotta 50:07 +10:00
4. Lotvonen Essi 51:43 +11:36
5. Kuusrainen Anni KoskRi 52:17 +12:10

D35 4,5km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Tanner Tarja 59:30
2. Marttinen Minna VaKa 1:15:56 +16:26

D45 4,5km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Karppinen Satu YlikNM 48:41
2. Palmi Sara KoskRi 57:44 +09:03
3. Frant Nina Suunta 2000 1:01:09 +12:28
4. Aikio Outi Pohjant 1:11:39 +22:58
5. Sillanpää Elina Pohjant 1:11:45 +23:04
6. Aalto Pirjo Pohjant 1:14:39 +25:58

D70 3,4km

(Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0) 
1. Mattila Ulla Pohjant 1:16:05

KuntoA 5,9km

(Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 
1. Mikkonen Ville KoskRi 1:00:39
2. Kinnunen Mikko 1:20:27 +19:48
3. Mehtälä Jukka OsVa 1:21:04 +20:25
4. Mäkinen Päivi OsVa 1:31:15 +30:36
Räsänen Mika hyl.
Toiviainen Antti hyl.

KuntoB 4,2km

(Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 2) 
1. Kurula Juhani Pohjant 1:03:10
2. Pulju Oula OK kunto OK 1:06:47 +03:37
3. Alhainen Petri 1:11:21 +08:11
Mäkinen Tapani OsVa hyl.
Mutka Hanna OYS/Vapari hyl.

KuntoC 2,6km

(Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 
1. Pernu Pentti Iisu 40:07
2. Lukkarinen Mikko Pohjant 40:31 +0:24