Etusivu
 
Kilpailut
  
 
Suunnistuskoulu
 
Seura
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Iisu

Kelterin viesti 29.5.2021

Tulokset

 
Sarjassa: H21A, joukkueita: 4 kpl          
 
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 Vesaisen Pojat 1 Holappa Hannu Pihlajaniemi Janne
0:37:55.
Westerholm Lasse
0:29:34.
01:38:16
2 SK Pohjantähti 1 Grekelä Heikki
0:30:47.
Hyvönen Panu
0:29:44.
Kesälä Mikko
0:38:30.
01:39:01
3 SK Pohjantähti 2 Ukkola Sakari Karppinen Timo Heino Veikka
0:38:31.
01:39:02
4 Alatornion Pirkat 1 Kalapudas Antti Kotaniemi Janne Ponkala Risto 01:54:12
           
           
           
Sarjassa: D21A, joukkueita: 6 kpl          
 
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 Ylikiimingin Nuijamiehet 1 Laitinen Maria
0:24:04.
Karppinen Satu
0:24:38.
Haataja Mirka
0:23:44.
01:12:26
2 SK Pohjantähti 1 Rahko Saana-Maria
0:19:22.
Anttila Minea Sankelo Lotta
0:27:01.
01:15:43
3 Laitasaaren Veto 1 Karppinen Kukka-Maaria
0:26:30.
Reiniharju Maarit Lotvonen Essi 01:18:59
4 Iin Yritys 1 Backman Saana Juntunen Johanna
0:32:13.
Köngäs Martti 01:25:00
5 Suunta 2000 1 Salmela Anni
0:20:46.
Oikarinen Anni
0:54:22.
Holopainen Oili 01:39:57
x Suunta 2000 2 Komu Heidi Frant Nina
0:44:39.
Holopainen Lone-Maria 02:08:36
           
           
Sarjassa: HB, joukkueita: 10 kpl          
 
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 SK Pohjantähti 1 Juutinen Hannu
0:33:32.
Aho Mika Oksman Jukka
0:32:50.
01:24:25
2 Iin Yritys 1 Veijola Seppo Backman Kari
0:29:20.
Juntunen Reijo
0:36:51.
01:24:42
3 Laitasaaren Veto 1 Lotvonen Miika
0:18:31.
Lotvonen Milla
0:36:24.
Lotvonen Kari
0:30:15.
01:25:10
4 SK Pohjantähti 3 Sillanpää Tommi
0:20:49.
Myllylä Jukka
0:29:53.
Kurula Juhani 01:26:14
5 Lapin Veikot 1 Ronkainen Markus
0:23:38.
Ronkainen Ritva Ronkainen Tuomas 01:27:59
6 SK Pohjantähti 2 Kallatsa Mikko
0:23:19.
Heino Petteri Ryytty Eero 01:28:41
7 Haukiputaan Heitto 1 Jeskanen Juha
0:21:52.
Vierimaa Marttiina
0:39:20.
Saari Aki 01:32:56
8 Oulun Tarmo 1 1 Airaksinen Risto
0:26:30.
Puurunen Reijo
0:36:02.
Jokikokko Tarja 01:42:25
9 Perämeren Rasti 1 Laitinen Olli
0:31:35.
Juntunen Olli
0:43:02.
Järvelin Marko 01:56:14
x Koskelankylän Riento 1 Laitinen Antti Mikkonen Ville
0:24:11.
Kuusrainen Anni HYL
           
           
Sarjassa: DB, joukkueita: 5 kpl          
 
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 Ounasvaaran Hiihtoseura 1 Torvinen Sirpa
0:14:02.
Oikkonen Mirka
0:18:57.
Viitanen Kirsi
0:19:31.
00:52:30
2 SK Pohjantähti 2 Hokkanen Anni Heino Sanna Laatikainen Henna 00:56:33
3 Oulunsalon Vasama 1 Leskelä Maarit
0:19:02.
Lithovius Anna-Riikka Limingoja Johanna 00:57:17
4 Laitasaaren Veto 1 Lotvonen Arja Karjalainen Seija Väisänen Martta 01:07:15
5 SK Pohjantähti 1 Aalto Pirjo
0:21:55.
Sillanpää Elina
0:29:42.
Aikio Outi
0:23:30.
01:15:07
           
           
Sarjassa: HD13-15, joukkueita: 3 kpl          
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 SK Pohjantähti 1 Anttila Ilona
0:25:17
Länsitie Pinja Ryytty Eino 01:03:56
2 SK Pohjantähti 2 Heikkinen Aada
0:25:39
Pihlajaniemi Aini
0:25:24
Ukkola Santeri
0:16:01
01:07:04
3 Haukiputaan Heitto 1 Rahja Julia
0:25:10
Päkkilä Venla Saari Annalotta 01:15:29
Sarjassa: HD10-12RRTR, joukkueita: 9 kpl          
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 SK Pohjantähti 4 Anttila Oona
0:09:59
Kangas Inga
0:09:18
Westerholm Lauri 00:28:20
2 SK Pohjantähti 1 Kangas Emil
0:09:54
Eilola Jenna
0:11:10
Ryytty Inka
0:08:54
00:29:58
3 Laitasaaren Veto 1 Tihinen Milja
0:09:48
Seväkivi Eero
0:10:49
Leinonen Helmi
0:09:40
00:30:17
4 SK Pohjantähti 2 Ryytty Elena
0:09:00
Kangas Saga
0:11:48
Määttä Malla 0:10:19 00:31:07
5 Haukiputaan Heitto 1 Saari Amanda
0:09:00
Vierimaa Juuso
0:11:57
Jeskanen Anni
0:10:58
00:31:58
6 Laitasaaren Veto 2 Leinonen Hannes
00:10:42
Väisänen Viljami
0:11:37
Rinta Sofi
0:11:33
00:33:52
7 Laitasaaren Veto 3 Juka Eevi
0:09:22
Tihinen Elias
0:11:59
Seväkivi Heikki
0:12:33
00:33:54
8 Oulunsalon Vasama 1 Pitkänen Enni 0:10:02 Marjakangas Helmi
0:20:11
Paakkolanvaara Ilpo
0:09:19
00:39:32
9 SK Pohjantähti 3 Määttä Hilla
0:09:24
Heikkinen Aamu
0:11:48
Niemelä Hetta
HYL + 10min
00:40:27
           
Sarjassa: HD8RR/RRS, joukkueita: 2 kpl          
           
Sija Joukkue 1 osuus
(aika)
2 osuus
(aika)
3 osuus
(aika)
Yhteisaika
1 Laitasaaren Veto 1 Lotvonen Venla
0:16:57
Tihinen Emma
0:08:37
Reiniharju Iivo 00:56:37
2 Laitasaaren Veto 2 Lotvonen Silja
0:26:37
Lukkari Ellen
0:39:53
Juka Jussi
0:23:15
01:29:45