Etusivu
 
Kilpailut
  
 
Suunnistuskoulu
 
Seura
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Iisu -30.05.2021 (maailmasta.fi)

Pohjois-Pohjanmaan AM-Keskimatka 30.05.2021 - Tulosluettelo - Online

Iisu 50v - Suunnistukset

 

H21A

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (209) Vili Niemi Paimion Rasti 00:29:50.0
2 (207) Miikka Ketonen Lapuan Virkiä 00:31:13.0
3 (212) Timo Karppinen SK Pohjantähti 00:33:48.0
4 (211) Joni Alasuvanto Kalajoen Junkkarit 00:35:17.0
5 (205) Mika Seppänen Vaalan Karhu 00:38:47.0
6 (213) Sauli Kuopus Pudasjärven Urheilijat 00:39:04.0
7 (202) Miika Lotvonen Laitasaaren Veto 00:39:56.0
8 (210) Ilpo Viippola Oulun Tarmo 00:40:29.0
9 (204) Juhani Päivärinta Kiimingin Urheilijat 00:40:30.0
10 (206) Mikko Tahkola Kuusamon Erä-Veikot 00:44:53.0
11 (201) Juha-Matti Inget Pudasjärven Urheilijat 00:45:33.0
12 (200) Miikka-Pekka Hourula SK Pohjantähti 00:49:01.0
13 (214) Mikko Kallatsa SK Pohjantähti 00:49:05.0
  (208) Mikko Kesälä SK Pohjantähti DNS/Ei Läht
  (203) Mikko Rahkola SK Pohjantähti DQ/Hyl

 

 

H35

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (218) Mikko Koutonen Ylivieskan Kuula 00:37:52.0
2 (219) Mika Aho SK Pohjantähti 00:42:14.0
3 (220) Jukka Oksman SK Pohjantähti 00:53:17.0
4 (221) Ville Väkeväinen Länsi-Rajan Rasti 00:56:18.0
5 (217) Jouni Lukkarinen SK Pohjantähti 01:11:26.0
  (216) Kinnunen Juha SK Pohjantähti DNF/KESK

 

 

H40

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (229) Jari Määttä Kemijärven Urheilijat 00:33:00.0
2 (227) Tuomas Perkkiö Alatornion Pirkat 00:36:38.0
3 (224) Antti Laitinen Koskelankylän Riento 00:36:39.0
4 (225) Antti Kalapudas Alatornion Pirkat 00:39:12.0
5 (226) Juha Jeskanen Haukiputaan Heitto 00:41:07.0
6 (223) Jouni Koljonen Vaalan Karhu 00:45:27.0
7 (222) Mikko Rapo S-2000 00:46:24.0
8 (228) Mikko Palosaari Kiimingin Urheilijat 00:53:21.0
9 (230) Aki Saari Haukiputaan Heitto 00:56:23.0

 

 

H45

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (234) Risto Ponkala Alatornion Pirkat 00:32:36.0
2 (236) Harri Mäki Ounasvaaran Hiihtoseura 00:33:47.0
3 (239) Janne Kotaniemi Alatornion Pirkat 00:35:27.0
4 (237) Petteri Heino SK Pohjantähti 00:35:34.0
5 (240) Mikko Karppinen SK Pohjantähti 00:37:16.0
6 (235) Eero Ryytty SK Pohjantähti 00:40:49.0
7 (232) Markus Ronkainen Lapin Veikot 00:41:40.0
8 (238) Marko Järvelin Perämeren Rasti 00:41:57.0
9 (233) Jouni Similä SK Pohjantähti 00:56:03.0

 

 

H50

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (250) Lasse Westerholm Vesaisen Pojat 00:29:47.0
2 (244) Harri Haapasalo Vesaisen Pojat 00:30:27.0
3 (245) Panu Hyvönen SK Pohjantähti 00:30:59.0
4 (252) Heikki Grekelä SK Pohjantähti 00:31:55.0
5 (242) Sami Kivilaakso Lynx 00:34:13.0
6 (253) Janne Pihlajaniemi Vesaisen Pojat 00:37:42.0
7 (249) Tommi Sillanpää SK Pohjantähti 00:41:11.0
8 (248) Mika Jurvakainen Kiimingin Urheilijat 00:42:41.0
9 (243) Jukka Myllylä SK Pohjantähti 00:44:26.0
10 (247) Marko Kela Oulun Reipas 00:44:32.0
11 (246) Jarmo Pääkkönen Kiimingin Urheilijat 00:45:47.0
  (251) Ari Männikkö Ylikiimingin Nuijamiehet DNS/Ei Läht

 

 

H55

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (263) Mika Rahkola Ounasvaaran Hiihtoseura 00:31:19.0
2 (257) Arto Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet 00:31:48.0
3 (259) Seppo Veijola Iin Yritys 00:32:20.0
4 (258) Tuomo Rantapelkonen Oulun NMKY:n Urheilijat 00:37:24.0
5 (260) Markku Virtanen Lammin Säkiä 00:37:46.0
6 (255) Seppo Konttajärvi Vesaisen Pojat 00:38:10.0
7 (261) Kari Backman Iin Yritys 00:42:23.0
8 (262) Tapani Alahäivälä Pudasjärven Urheilijat 00:43:20.0
9 (264) Reijo Juntunen Iin Yritys 00:56:24.0
10 (256) Hannu Lamminaho Suunta 2000 01:04:00.0

 

 

H60

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (275) Kari Räisänen Kiimingin Urheilijat 00:26:36.0
2 (266) Ilpo Seppänen Vaalan Karhu 00:27:59.0
3 (271) Jouko Karppinen Vaalan Karhu 00:30:01.0
4 (273) Kari Lotvonen Laitasaaren Veto 00:34:38.0
5 (269) Eino Nummi Vaalan Karhu 00:35:39.0
6 (267) Pasi Karjalainen SK Pohjantähti 00:37:55.0
7 (274) Kari Maijala Epilän Esa 00:41:21.0
8 (270) Keijo Ruotsalainen SK Pohjantähti 00:50:46.0
9 (272) Juhani Kurula SK Pohjantähti 01:04:48.0

 

 

H65

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (278) Risto Airaksinen Oulun Tarmo 00:25:14.0
2 (282) Reino Kurkela Ounasvaaran Hiihtoseura 00:27:12.0
3 (280) Markku Heikka Oulun NMKY:n Urheilijat 00:27:19.0
4 (277) Juha Haajanen SK Pohjantähti 00:30:55.0
5 (288) Harri Kotila Ylikiimingin Nuijamiehet 00:31:14.0
6 (285) Tapio Tahkola Kuusamon Erä-Veikot 00:31:47.0
7 (286) Antti Grekelä Haukiputaan Heitto 00:35:07.0
8 (281) Olli Juntunen Perämeren Rasti 00:38:44.0
9 (284) Pertti Haapasalo SK Pohjantähti 00:39:31.0
10 (283) Jouko Paaso Perämeren Rasti 00:41:09.0
11 (276) Lasse Laaksonen Suomusjärven Sisu 00:50:03.0
12 (287) Aulis Kaasinen SK Pohjantähti 00:51:56.0
  (279) Heikki Pietilä Suunta 2000 DQ/Hyl

 

 

H70

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (299) Taisto Kemppainen Vaalan Karhu 00:23:43.0
2 (301) Hannu Juutinen SK Pohjantähti 00:30:34.0
3 (296) Esko Tuohimaa Oulun NMKY:n Urheilijat 00:31:47.0
4 (293) Olli Laitinen Perämeren Rasti 00:32:31.0
5 (297) Kullervo Torikka Suunta 2000 00:33:10.0
6 (294) Lauri Mustonen Alatornion Pirkat 00:33:59.0
7 (292) Lauri Malm Ykspihlajan Reima 00:34:28.0
8 (291) Reijo Puurunen Oulun Tarmo 00:43:59.0
9 (290) Hannu Humalamäki Ähtärin Urheilijat 00:48:40.0
10 (295) Pertti Huovinen Iin Yritys 01:05:09.0
  (300) Kauko Myllymaa Oulun Reipas DNF/KESK
  (298) Jorma Puurunen Oulun NMKY:n Urheilijat DQ/Hyl

 

 

H75

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (308) Juhani Mäkinen Saloisten Reipas 00:28:39.0
2 (304) Mauno Hanhela Haukiputaan Heitto 00:33:10.0
3 (303) Reino Kukkohovi Oulunsalon Vasama 00:35:09.0
4 (306) Olavi Lukkarinen SK Pohjantähti 00:36:59.0
5 (309) Jorma Salminen Vaalan Karhu 00:39:08.0
6 (307) Leo Tsurkin Vaalan Karhu 00:42:50.0
7 (305) Alpo Pelkonen Oulunsalon Vasama 00:46:05.0

 

 

H80

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (312) Esko Takkinen Kiimingin Urheilijat 00:21:15.0
2 (311) Reino Nikula Oulun Tarmo 00:23:45.0
3 (313) Kalle Männikkö Oulun NMKY:n Urheilijat 00:29:01.0
4 (314) Jorma Veijovaara SK Pohjantähti 00:31:52.0

 

 

H18

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (317) Sakari Ukkola SK Pohjantähti 00:21:51.0
2 (316) Juuso Kinnunen SK Pohjantähti 00:25:20.0

 

 

H16

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (319) Elias Tolvanen Alatornion Pirkat 00:15:57.0
2 (320) Veikka Heino SK Pohjantähti 00:17:16.0

 

 

H14

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (322) Roope Määttä SK Pohjantähti 00:22:26.0
2 (323) Jesse Lifflander Saloisten Reipas 00:33:32.0

 

 

H13

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (326) Santeri Ukkola SK Pohjantähti 00:17:18.0
2 (325) Eino Ryytty SK Pohjantähti 00:17:26.0

 

 

H12TR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (336) Heikki Seväkivi Laitasaaren Veto 00:08:52.0
2 (335) Juho Perkkiö Alatornion Pirkat 00:09:17.0
3 (334) Lauri Karhu Haukiputaan Heitto 00:16:45.0
4 (337) Pauli Alahäivälä Pudasjärven Urheilijat 00:16:46.0
5 (333) Väinö Kemppainen Iisu 00:18:29.0

 

 

H12

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (331) Veeti Viippola Oulun Tarmo 00:09:49.0
2 (330) Viljami Laurila Saloisten Reipas 00:21:35.0
  (329) Lauri Westerholm SK Pohjantähti DNS/Ei Läht
  (328) Joona Puurunen Oulun Tarmo DNS/Ei Läht

 

 

H10RR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (342) Hannes Leinonen Laitasaaren Veto 00:06:38.0
2 (341) Emil Kangas SK Pohjantähti 00:08:18.0
3 (340) Eero Seväkivi Laitasaaren Veto 00:08:38.0
4 (339) Viljami Väisänen Laitasaaren Veto 00:10:15.0
5 (343) Elias Tihinen Laitasaaren Veto 00:13:39.0

 

 

H10RRS

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (352) Aatu Kemppainen Iisu 00:16:15.0

 

 

H8RR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (356) Peetu Puurunen Oulun Tarmo 00:13:42.0

 

 

D21A

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (376) Saana-Maria Rahko SK Pohjantähti 00:25:38.0
2 (381) Ella-Noora Rahkola Turun Suunnistajat 00:29:50.0
3 (382) Maria Laitinen Ylikiimingin Nuijamiehet 00:31:45.0
4 (383) Kukka-Maaria Karppinen Laitasaaren Veto 00:32:02.0
5 (373) Mirka Haataja Ylikiimingin Nuijamiehet 00:34:32.0
6 (377) Saana Backman Iin Yritys 00:34:56.0
7 (389) Oili Holopainen Suunta 2000 00:35:24.0
8 (391) Tiia Keltamäki Helsingin Suunnistajat 00:37:50.0
9 (380) Henna Skog Hiidenkiertäjät 00:38:56.0
10 (390) Milla Lotvonen Laitasaaren Veto 00:38:57.0
11 (375) Essi Lotvonen Laitasaaren Veto 00:40:33.0
12 (385) Reetta Lassila Tampereen Pyrintö 00:41:46.0
13 (374) Johanna Juntunen Iin Yritys 00:44:16.0
14 (384) Anni Oikarinen Suunta 2000 00:45:27.0
15 (392) Suvi Päkkilä Haukiputaan Heitto 00:49:35.0
16 (387) Emma-Noora Jaakola Pudasjärven Urheilijat 00:50:18.0
17 (379) Henna Laatikainen SK Pohjantähti 00:55:20.0
18 (388) Anni Kuusrainen Koskelankylän Riento 01:02:58.0
19 (423) Suvi-Tuulia Holappa Ylikiimingin Nuijamiehet 01:07:34.0
  (378) Venla Viippola Oulun Tarmo DNS/Ei Läht
  (386) Lotta Sankelo SK Pohjantähti DNS/Ei Läht

 

 

D40

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (428) Anni Hokkanen SK Pohjantähti 00:28:13.0
2 (427) Niina Jaako Länsi-Rajan Rasti 00:30:33.0
3 (429) Ritva Ronkainen Lapin Veikot 00:34:11.0

 

 

D45

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (439) Satu Karppinen Ylikiimingin Nuijamiehet 00:25:35.0
2 (432) Sirpa Torvinen Ounasvaaran Hiihtoseura 00:27:51.0
3 (437) Annukka Goman Vesaisen Pojat 00:31:11.0
4 (431) Pirjo Aalto SK Pohjantähti 00:31:36.0
5 (438) Nina Frant Suunta 2000 00:32:07.0
6 (433) Sanna Heino SK Pohjantähti 00:37:16.0
7 (436) Elina Sillanpää SK Pohjantähti 00:48:10.0
8 (435) Merja Kela Oulun Reipas 00:49:23.0
9 (434) Mirkka Haake Ounasvaaran Hiihtoseura 00:52:11.0

 

 

D50

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (444) Heidi Tolvanen Alatornion Pirkat 00:22:12.0
2 (443) Kirsi Viitanen Ounasvaaran Hiihtoseura 00:23:35.0
3 (441) Sari Laurila Saloisten Reipas 00:28:06.0
4 (442) Lone-Maria Holopainen Suunta 2000 00:36:05.0

 

 

D55

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (448) Arja Lotvonen Laitasaaren Veto 00:20:59.0
2 (446) Outi Aikio SK Pohjantähti 00:30:34.0
3 (447) Tarja Jokikokko Oulun Tarmo 00:36:26.0

 

 

D60

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (364) Sari Maijala Epilän Esa 00:21:15.0
2 (365) Marja-Liisa Laitala Nivalan Suunnistajat 00:30:06.0

 

 

D65

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (368) Vappu Kuusela Vaalan Karhu 00:24:58.0
2 (367) Pirjo Ketola Saloisten Reipas 00:29:54.0
3 (369) Seija Karjalainen Laitasaaren Veto 00:30:09.0

 

 

D70

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (371) Mirja Kela Oulun Reipas 00:35:23.0
2 (372) Maija Pelkonen Oulunsalon Vasama 00:43:54.0

 

 

D75

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (425) Irma Nikula Oulun Tarmo 00:48:02.0

 

 

D16

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (361) Anni Salmela Suunta 2000 00:17:39.0
2 (362) Minea Anttila SK Pohjantähti 00:18:04.0
3 (360) Matleena Goman SK Pohjantähti 00:23:32.0

 

 

D14

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (411) Maiju Palosaari Kiimingin Urheilijat 00:20:16.0
2 (414) Julia Rahja Haukiputaan Heitto 00:21:28.0
3 (409) Aini Pihlajaniemi SK Pohjantähti 00:27:35.0
4 (410) Venla Päkkilä Haukiputaan Heitto 00:27:52.0
  (413) Neea Moilanen Pudasjärven Urheilijat DNS/Ei Läht
  (412) Annalotta Saari Haukiputaan Heitto DQ/Hyl

 

 

D13

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (419) Martta Väisänen Laitasaaren Veto 00:13:21.0
2 (418) Pinja Länsitie SK Pohjantähti 00:15:32.0
3 (421) Ilona Anttila SK Pohjantähti 00:16:35.0
4 (417) Silja Alahäivälä Pudasjärven Urheilijat 00:17:51.0
5 (416) Aada Heikkinen SK Pohjantähti 00:19:52.0
6 (420) Helmiina Similä SK Pohjantähti 00:21:48.0

 

 

D12

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (404) Inka Ryytty SK Pohjantähti 00:12:10.0
2 (405) Helmi Leinonen Laitasaaren Veto 00:13:01.0
3 (406) Hetta Niemelä SK Pohjantähti 00:13:27.0
4 (407) Inga Kangas SK Pohjantähti 00:27:53.0

 

 

D12TR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (395) Mette Moilanen Pudasjärven Urheilijat 00:09:47.0
2 (401) Milja Tihinen Laitasaaren Veto 00:10:37.0
3 (394) Sofi Rinta Laitasaaren Veto 00:11:22.0
4 (400) Malla Määttä SK Pohjantähti 00:12:35.0
5 (396) Anni Jeskanen Haukiputaan Heitto 00:12:53.0
6 (402) Elena Ryytty SK Pohjantähti 00:13:17.0
7 (398) Jenna Eilola SK Pohjantähti 00:16:57.0
8 (397) Eevi Juka Laitasaaren Veto 00:18:26.0
  (399) Amanda Saari Haukiputaan Heitto DNS/Ei Läht

 

 

D10RR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (348) Hilla Määttä SK Pohjantähti 00:07:08.0
2 (345) Aamu Heikkinen SK Pohjantähti 00:08:51.0
3 (347) Lotta Perkkiö Alatornion Pirkat 00:09:24.0
4 (346) Oona Anttila SK Pohjantähti 00:10:27.0
5 (350) Saga Kangas SK Pohjantähti 00:11:01.0
6 (354) Liisa Moilanen Pudasjärven Urheilijat 00:12:53.0
7 (349) Emmi Myllylä SK Pohjantähti 00:14:28.0

 

 

D8RR

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (358) Enni Pitkänen Oulunsalon Vasama 00:12:04.0

 

 

D8RRS

Sija Nro Etunimi Sukunimi Seura Aika
1 (450) Emma Tihinen Laitasaaren Veto 00:15:15.0
2 (452) Venla Lotvonen Laitasaaren Veto 00:17:26.0
3 (451) Silja Lotvonen Laitasaaren Veto 00:20:34.0
4 (453) Ellen Lukkari Laitasaaren Veto 00:29:56.0