Etusivu
 
Kilpailut
  
 
Hippo-suunnistuskoulu
 
Seura
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Pohjois-Pohjanmaan AM-sprintti hiihtosuunnistuksessa 2019

H21A Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Karppinen Aleksi 1. 2:11 1. 4:34 1. 7:06 1. 8:52 1. 9:46 1. 11:51 1. 12:30 1. 13:06   13:18
2. Tauriainen Teemu 4. 2:28 3. 5:04 3. 7:47 3. 9:34 3. 10:37 2. 12:42 2. 13:25 2. 14:02   14:13
3. Schroderus Santeri 2. 2:16 4. 5:08 3. 7:47 4. 9:39 4. 10:45 3. 12:48 3. 13:30 3. 14:08   14:18
4. Martikainen Juha 3. 2:17 2. 4:54 2. 7:41 2. 9:32 2. 10:34 4. 13:19 4. 14:03 4. 14:46   14:58
5. Väyrynen Ville 5. 2:29 7. 5:33 7. 8:31 6. 10:27 7. 11:58 5. 14:08 5. 14:55 5. 15:40   15:53
6. Lotvonen Miika 6. 2:32 6. 5:25 5. 8:21 7. 10:49 6. 11:56 7. 14:44 7. 15:32 7. 16:15   16:27
7. Mäkinen Seppo 6. 2:32 5. 5:23 5. 8:21 5. 10:25 5. 11:36 6. 14:40 6. 15:27 6. 16:12   16:28
8. Karppinen Timo 8. 3:18 8. 7:44 8. 11:53 8. 14:19 8. 15:45 8. 19:04 8. 19:59 8. 20:55   21:26

H21A Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Karppinen Aleksi 1. 2:11 1. 2:23 1. 2:32 1. 1:46 1. 54 2. 2:05 1. 39 1. 36 3. 14   13:18
2. Tauriainen Teemu 4. 2:28 2. 2:36 3. 2:43 2. 1:47 3. 1:03 2. 2:05 3. 43 2. 37 1. 13   14:13
3. Schroderus Santeri 2. 2:16 5. 2:52 2. 2:39 4. 1:52 4. 1:06 1. 2:03 2. 42 3. 38 1. 13   14:18
4. Martikainen Juha 3. 2:17 3. 2:37 4. 2:47 3. 1:51 2. 1:02 5. 2:45 4. 44 4. 43 3. 14   14:58
5. Väyrynen Ville 5. 2:29 7. 3:04 6. 2:58 5. 1:56 8. 1:31 4. 2:10 5. 47 6. 45 3. 14   15:53
6. Lotvonen Miika 6. 2:32 6. 2:53 5. 2:56 8. 2:28 5. 1:07 6. 2:48 7. 48 4. 43 3. 14   16:27
7. Mäkinen Seppo 6. 2:32 4. 2:51 6. 2:58 6. 2:04 6. 1:11 7. 3:04 5. 47 6. 45 7. 18   16:28
8. Karppinen Timo 8. 3:18 8. 4:26 8. 4:09 7. 2:26 7. 1:26 8. 3:19 8. 55 8. 56 8. 32   21:26

H40 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Järvelin Marko 1. 6:56 1. 13:53 1. 19:35 1. 23:42 1. 31:12 1. 36:14 1. 37:36 1. 38:59   39:23

H40 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Järvelin Marko 1. 6:56 1. 6:57 1. 5:42 1. 4:07 1. 7:30 1. 5:02 1. 1:22 1. 1:23 1. 25   39:23

H45 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Köngäs Lasse 1. 2:41 1. 5:43 1. 8:57 1. 11:03 1. 12:17 1. 14:46 1. 15:32 1. 16:21   16:38
2. Taulavuori Tero 2. 3:08 2. 6:36 2. 10:24 2. 13:04 2. 14:27 2. 17:43 2. 18:40 2. 19:34   19:54

H45 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Köngäs Lasse 1. 2:41 1. 3:02 1. 3:14 1. 2:06 1. 1:14 1. 2:29 1. 46 1. 49 1. 18   16:38
2. Taulavuori Tero 2. 3:08 2. 3:28 2. 3:48 2. 2:40 2. 1:23 2. 3:16 2. 57 2. 54 2. 22   19:54

H50 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
HYL Hannila Petri 1. 3:37   - 1. 12:33 1. 15:57 1. 17:38 1. 20:56 1. 21:58 1. 23:06    

H50 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
HYL Hannila Petri 1. 3:37   -   - 1. 3:24 1. 1:41 1. 3:18 1. 1:02 1. 1:08 1. 25    

H55 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Sipola Velu 2. 2:54 2. 6:26 1. 10:01 2. 13:19 1. 14:31   - 1. 17:51 1. 18:42   18:59
2. Vilppola Arto 1. 2:49 1. 6:14 2. 10:14 1. 13:15 2. 14:38 1. 17:54 2. 18:46 2. 19:40   20:01
3. Piispanen Reima 3. 3:01 3. 7:10 3. 10:59 3. 13:23 3. 14:50 2. 17:58 3. 18:55 3. 19:52   20:10

H55 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Sipola Velu 2. 2:54 2. 3:32 1. 3:35 3. 3:18 1. 1:12   -   - 1. 51 1. 19   18:59
2. Vilppola Arto 1. 2:49 1. 3:25 3. 4:00 2. 3:01 2. 1:23 2. 3:16 1. 52 2. 54 2. 21   20:01
3. Piispanen Reima 3. 3:01 3. 4:09 2. 3:49 1. 2:24 3. 1:27 1. 3:08 2. 57 3. 57 2. 21   20:10

H65 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Köngäs Martti 1. 3:47 1. 11:08 1. 12:50 1. 15:45 1. 17:08 1. 18:09   18:32

H65 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Köngäs Martti 1. 3:47 1. 7:21 1. 1:42 1. 2:55 1. 1:23 1. 1:01 1. 23   18:32

H70 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Kemppainen Taisto 1. 3:09 1. 6:27 1. 8:20 1. 11:10 1. 12:30 1. 13:19   13:38
2. Mustonen Lauri 2. 3:41 2. 6:43 2. 8:45 2. 11:34 2. 12:48 2. 13:34   13:54
3. Juutinen Hannu 3. 5:00 3. 8:59 3. 10:55 3. 14:00 3. 16:14 3. 17:29   17:54

H70 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Kemppainen Taisto 1. 3:09 2. 3:18 1. 1:53 2. 2:50 2. 1:20 2. 49 1. 19   13:38
2. Mustonen Lauri 2. 3:41 1. 3:02 3. 2:02 1. 2:49 1. 1:14 1. 46 2. 21   13:54
3. Juutinen Hannu 3. 5:00 3. 3:59 2. 1:56 3. 3:05 3. 2:14 3. 1:15 3. 27   17:54

H75 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Veijovaara Jorma 2. 4:14 1. 8:36 2. 11:12 2. 14:47 1. 16:16 2. 17:16   17:45
2. Männikkö Kalle 4. 4:52 2. 9:24 3. 12:20 3. 15:49 2. 17:16 3. 18:16   18:39
3. Suorajärvi Mauri 3. 4:48 3. 10:23 4. 13:01 4. 16:56 3. 18:51 4. 20:09   20:32
HYL Alalahti Jaakko 1. 4:06   - 1. 8:58 1. 12:25   - 1. 14:02    

H75 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Veijovaara Jorma 2. 4:14 1. 4:22 1. 2:36 3. 3:35 2. 1:29 1. 1:00 4. 29   17:45
2. Männikkö Kalle 4. 4:52 2. 4:32 3. 2:56 2. 3:29 1. 1:27 1. 1:00 2. 24   18:39
3. Suorajärvi Mauri 3. 4:48 3. 5:35 2. 2:38 4. 3:55 3. 1:55 3. 1:18 2. 24   20:32
HYL Alalahti Jaakko 1. 4:06   -   - 1. 3:27   -   - 1. 23    

D21A Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Mörsky Sonja 2. 2:43 2. 5:41 1. 8:47 1. 11:09 1. 12:13 1. 15:37 1. 16:24 1. 17:11   17:27
2. Räisänen Noora 1. 2:36 1. 5:37 2. 8:55 1. 11:09 2. 12:41 2. 15:59 2. 16:48 2. 17:40   17:59
3. Nifakina Julia 3. 2:57 3. 6:21 3. 9:32 3. 12:52 3. 14:11 3. 16:51 3. 17:41 3. 18:34   18:51

D21A Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Mörsky Sonja 2. 2:43 1. 2:58 1. 3:06 2. 2:22 1. 1:04 3. 3:24 1. 47 1. 47 1. 17   17:27
2. Räisänen Noora 1. 2:36 2. 3:01 3. 3:18 1. 2:14 3. 1:32 2. 3:18 2. 49 2. 52 3. 21   17:59
3. Nifakina Julia 3. 2:57 3. 3:24 2. 3:11 3. 3:20 2. 1:19 1. 2:40 3. 50 3. 53 2. 18   18:51

D35 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Tolkkinen Aino 1. 3:07 1. 6:10 1. 9:35 1. 11:49 1. 13:05 1. 15:45 1. 16:36 1. 17:28   17:46
2. Jaako Niina 2. 3:23 2. 6:51 2. 10:29 2. 13:05 2. 14:31 2. 17:38 2. 18:37 2. 19:40   20:06
3. Luttinen Tuula 3. 6:40 3. 15:36 3. 21:57 3. 26:13 3. 28:43 3. 34:12 3. 35:34 3. 36:53   37:16

D35 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Tolkkinen Aino 1. 3:07 1. 3:03 1. 3:25 1. 2:14 1. 1:16 1. 2:40 1. 51 1. 52 1. 19   17:46
2. Jaako Niina 2. 3:23 2. 3:28 2. 3:38 2. 2:36 2. 1:26 2. 3:07 2. 59 2. 1:03 3. 26   20:06
3. Luttinen Tuula 3. 6:40 3. 8:56 3. 6:21 3. 4:16 3. 2:30 3. 5:29 3. 1:22 3. 1:19 2. 24   37:16

D40 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Laitinen Maria 1. 3:09 1. 6:47 1. 10:47 1. 13:37 1. 14:56 1. 18:16 1. 19:13 1. 20:09   20:27
2. Munsterhjelm Camilla 2. 3:24 2. 7:26 2. 11:34 2. 14:18 2. 15:43 2. 18:44 2. 19:42 2. 20:37   20:57

D40 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Laitinen Maria 1. 3:09 1. 3:38 1. 4:00 2. 2:50 1. 1:19 2. 3:20 1. 57 2. 56 1. 20   20:27
2. Munsterhjelm Camilla 2. 3:24 2. 4:02 2. 4:08 1. 2:44 2. 1:25 1. 3:01 2. 58 1. 55 2. 21   20:57

D45 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8. Rata Tulos
1. Haataja Mirka 2. 3:31 1. 7:15 1. 11:15 1. 14:01 1. 15:27 1. 18:22 1. 19:22 1. 20:22   20:44
2. Turtinen Satu 1. 3:29 2. 7:18 2. 13:06 2. 16:06 2. 17:34 2. 21:01 2. 22:00 2. 22:55   23:14

D45 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9. Rata Tulos
1. Haataja Mirka 2. 3:31 1. 3:44 1. 4:00 1. 2:46 1. 1:26 1. 2:55 2. 1:00 2. 1:00 2. 23   20:44
2. Turtinen Satu 1. 3:29 2. 3:49 2. 5:48 2. 3:00 2. 1:28 2. 3:27 1. 59 1. 55 1. 21   23:14

D50 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Taulavuori Tarja 1. 4:29 1. 8:39 1. 10:41 1. 14:18 1. 15:54 1. 16:54   17:19

D50 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Taulavuori Tarja 1. 4:29 1. 4:10 1. 2:02 1. 3:37 1. 1:36 1. 1:00 1. 26   17:19

D55 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Lotvonen Arja 1. 5:32 1. 8:46 1. 11:01 1. 13:55 1. 15:15 1. 16:06   16:31

D55 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Lotvonen Arja 1. 5:32 1. 3:14 1. 2:15 1. 2:54 1. 1:20 1. 51 1. 26   16:31

D65 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Halme Ritva 1. 4:11 1. 7:59 1. 11:17 1. 15:45 1. 17:20 1. 18:17   18:39

D65 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Halme Ritva 1. 4:11 1. 3:48 1. 3:18 1. 4:28 1. 1:35 1. 57 1. 23   18:39

H16 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Korhonen Konsta 1. 3:29 1. 7:09 1. 9:11 1. 12:11 1. 13:32 1. 14:17   14:33

H16 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Korhonen Konsta 1. 3:29 1. 3:40 1. 2:02 1. 3:00 1. 1:21 1. 45 1. 17   14:33

H14 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Tolkkinen Tuukka 1. 2:40 1. 5:15 1. 7:43 1. 10:28 1. 11:48 1. 12:33   12:46
2. Niemelä Paavo 2. 3:26 2. 6:49 2. 9:24 2. 12:08 2. 13:44 2. 14:35   14:53

H14 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Tolkkinen Tuukka 1. 2:40 1. 2:35 1. 2:28 2. 2:45 1. 1:20 1. 45 1. 13   12:46
2. Niemelä Paavo 2. 3:26 2. 3:23 2. 2:35 1. 2:44 2. 1:36 2. 51 2. 20   14:53

H12 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5. Rata Tulos
KESK Hyvärinen Akseli   -   -   -   -   -    

H12 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
KESK Hyvärinen Akseli   -   -   -   -   -   -    

H10 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5. Rata Tulos
1. Tihinen Matias 1. 7:13 1. 10:22 1. 13:22 1. 16:07 1. 17:19   17:40
2. Schmitt August 2. 8:14 2. 11:25 2. 14:14 2. 17:08 2. 18:31   18:53
3. Seväkivi Heikki 3. 9:06 3. 12:31 3. 15:45 3. 18:22 3. 19:34   20:00

H10 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Tihinen Matias 1. 7:13 1. 3:09 2. 3:00 2. 2:45 1. 1:12 1. 22   17:40
2. Schmitt August 2. 8:14 2. 3:11 1. 2:49 3. 2:54 3. 1:23 2. 23   18:53
3. Seväkivi Heikki 3. 9:06 3. 3:25 3. 3:14 1. 2:37 1. 1:12 3. 26   20:00

D20 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Päkkilä Suvi 1. 7:37 1. 12:52 1. 16:11 1. 20:30 1. 22:19 1. 23:24   23:47

D20 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Päkkilä Suvi 1. 7:37 1. 5:15 1. 3:19 1. 4:19 1. 1:49 1. 1:05 1. 24   23:47

D18 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Niva Heini 1. 4:36 1. 8:44 1. 11:05 1. 14:32 1. 16:09 1. 17:10   17:33

D18 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Niva Heini 1. 4:36 1. 4:08 1. 2:21 1. 3:27 1. 1:37 1. 1:01 1. 24   17:33

D16 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Lehtonen Olivia 1. 5:21 1. 11:03 1. 13:58 1. 18:39 1. 20:28 1. 21:38   22:04

D16 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Lehtonen Olivia 1. 5:21 1. 5:42 1. 2:55 1. 4:41 1. 1:49 1. 1:10 1. 27   22:04

D14 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Hyvärinen Iida 1. 8:24 1. 14:52 1. 18:05 1. 23:57 1. 26:29 1. 27:54   28:20

D14 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6.   7. Rata Tulos
1. Hyvärinen Iida 1. 8:24 1. 6:28 1. 3:13 1. 5:52 1. 2:32 1. 1:25 1. 27   28:20

D12 Tilanne rasteilla

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5. Rata Tulos
1. Väisänen Martta 1. 4:58 1. 8:11 1. 10:27 1. 12:41 1. 13:49   14:13

D12 Rastivälien ajat

Sija Nimi   1.   2.   3.   4.   5.   6. Rata Tulos
1. Väisänen Martta 1. 4:58 1. 3:13 1. 2:16 1. 2:14 1. 1:08 1. 24   14:13