Etusivu
 
Hippo-suunnistuskoulu
 
SM 2013 R2 Keskimatka ja viesti
 
Seura
 
Kilpailut
  
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Koululiikuntaliiton Pohjois-Pohjanmaan alueen suunnistusmestaruuskilpailut Iissä, Illinsaaren hiihtomajan maastoissa, tiistaina 25.9.2018 

 

P3RR

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 213 Viippola Veeti Oulu 7:24  
2. 202 Westerholm Lauri Oulu 8:51 +1:27
3. 201 Juola Arttu Oulu 9:21 +1:57
4. 203 Paakkolanvaara Ilpo Liminka 9:23 +1:59
5. 215 Puurunen Joona Oulu 10:37 +3:13
6. 211 Koivula Leevi Oulu 11:02 +3:38
7. 204 Voipio Herman Oulu 12:30 +5:06
8. 214 Seväkivi Heikki Muhos 13:06 +5:42
9. 209 Ollonen Akseli Oulu 13:33 +6:09
10. 205 Tihinen Matias Muhos 15:13 +7:49
11. 210 Tuunanen Anton Liminka 15:23 +7:59
12. 208 Alahäivälä Pauli Pudasjärvi 18:28 +11:04
13. 212 Yliniitty Tuomas Oulainen 19:22 +11:58
14. 206 Ekdahl Taavi Oulu 49:58 +42:34

T3RR

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 222 Ryytty Inka Oulu 8:23  
2. 223 Leinonen Helmi Utajärvi 10:00 +1:37
3. 228 Suomala Luminka Oulu 10:38 +2:15
4. 229 Tihinen Milja Muhos 12:03 +3:40
5. 224 Matinlauri Emilia Oulu 13:21 +4:58
6. 225 Loukusa Aino Ii 13:50 +5:27
7. 226 Parpala Erin Oulu 15:43 +7:20
8. 227 Moilanen Mette Pudasjärvi 16:23 +8:00
9. 221 Moilanen Liisa Pudasjärvi 28:20 +19:57

P3RRP

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 1 Salmela Juuso ja  Mehtälä Aleksi Siikajoki 25:25  

T3RRP

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 6 Sinikumpu Edith ja Laitinen Ines Oulu 10:43  
2. 7 Kinnunen Sirkku ja Pöyskö Heljä Siikajoki 19:50 +9:07
3. 5 Isopahkala Selma ja Kursula Matilda Siikajoki 27:59 +17:16

P4RR

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 231 Paakkolanvaara Kalle Liminka 6:57  
2. 233 Sipilä Tino Ylivieska 7:00 +3
3. 207 Ukkola Santeri Oulu 7:41 +44
4. 235 Ryytty Eino Oulu 8:50 +1:53
5. 234 Saartoala Eeli Muhos 9:45 +2:48
6. 236 Väyrynen Kaapo Siikalatva 12:20 +5:23
7. 237 Hyvärinen Akseli Muhos 14:29 +7:32
8. 232 Pinolehto Janne Siikalatva 21:37 +14:40

T4RR

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 244 Similä Helmiina Oulu 7:07  
2. 247 Väisänen Martta Muhos 7:34 +27
3. 241 Alahäivälä Silja Pudasjärvi 7:39 +32
4. 245 Länsitie Pinja Kempele 8:00 +53
5. 250 Anttila Ilona Oulu 8:12 +1:05
6. 246 Heikkinen Aada Oulu 9:04 +1:57
7. 242 Tikkanen Pieta Oulu 9:32 +2:25
8. 249 Harjuhaahto Sini Raahe 10:27 +3:20
9. 248 Anttila Vilma Oulu 12:05 +4:58
10. 243 Junno Alma Siikalatva 18:39 +11:32

P4RRP

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 14 Suomala Heimo ja Holma Sampo Oulu 10:32  
2. 16 Niva Aleksi ja Jurvakainen El Oulu 10:47 +15
3. 12 Nummilinna Topias ja Toppila Aapo Siikajoki 11:48 +1:16
4. 11 Spets Noel ja Säkkinen Aaro Muhos 11:57 +1:25
5. 13 Savela Elias ja Hintikka Hannes Liminka 12:02 +1:30
6. 19 Parkkinen Arttu ja Hallikainen Oiv Liminka 12:04 +1:32
7. 15 Kiviahde Johan ja Leinonen Aaron Liminka 12:40 +2:08
8. 18 Karhu Lauri ja Lehto Miku Muhos 14:01 +3:29
  17 Kärkkäinen Ahti ja  Ojanlatva Patri Siikajoki Hyl.  

T4RRP

Tilanne 14.41.25

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 1

 

1. 24 Karsikas Miisa ja Keskitalo Maria Siikajoki 10:38  
2. 28 Hietala Heta ja  Toppila Aliina Siikajoki 11:50 +1:12
3. 23 Häkkilä Pihla ja Sörderling Venl Oulu 13:18 +2:40
4. 22 Haavisto Minea ja Kukkohovi Julia Muhos 16:02 +5:24
5. 27 Tervonen Nelli-Matilda ja Tomperi Muhos 16:46 +6:08
6. 25 Kamula Minttu ja Kamula Linda Siikalatva 17:47 +7:09
7. 26 Kukkonen Ellen ja  Mustonen Sofia Siikajoki 19:53 +9:15

P5TR

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 263 Juola Eetu Oulu 10:21  
2. 262 Sipilä Jami Ylivieska 10:49 +28
3. 261 Määttä Roope Oulu 11:19 +58
4. 266 Lohela Joel Oulu 14:14 +3:53
5. 264 Matinlauri Miska Oulu 14:15 +3:54
6. 269 Ekdahl Lenna Oulu 17:00 +6:39
7. 267 Lifflander Jesse Siikajoki 21:26 +11:05
8. 265 Loukkaanhuhta Olli Lumijoki 25:04 +14:43
9. 268 Jaatinen Janne Oulu 25:11 +14:50

T5TR

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 273 Kuusikko Kiia Raahe 10:35  
2. 272 Saari Annalotta Oulu 11:32 +57
3. 275 Kangas Siiri Liminka 12:58 +2:23
4. 271 Päkkilä Venla Oulu 13:31 +2:56
5. 274 Rahja Julia Oulu 15:32 +4:57
6. 276 Niinimäki Nelli Oulu 15:50 +5:15

P5TRP

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 4

1. 34 Tapio Oskari ja Ervasti Alvar Oulu 11:36  
2. 35 Laurila Eemil ja Kari Jaakko Siikajoki 14:53 +3:17
3. 32 Lehmusvuori Eero ja Cielavs Kristers Oulu 15:46 +4:10
4. 40 Mehtälä Akseli ja Tanskanen Rami Siikajoki 22:14 +10:38
5. 41 Tas Samu ja Hätönen Niklas Oulu 22:27 +10:51
  39 Heikkilä Valtteri ja Karjalainen Oulu Hyl.  
  38 Junttila Joona ja Tuomaala Timi Muhos Hyl.  
  36 Keränen Jerry ja Alatalo Olavi Oulu Hyl.  
  37 Mustonen Leo ja  Kärkkäinen Urho Siikajoki Hyl.  

T5TRP

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 49 Lohi Emilia ja Toljamo Alina Muhos 13:12  
2. 51 Leinonen Neea ja Rasi Saga Oulu 16:48 +3:36
3. 52 Mehtälä Isla ja Saartoala Isla Muhos 17:03 +3:51
4. 53 Kukkonen Elli ja Terho Veera Siikajoki 17:10 +3:58
5. 54 Lujala Carine ja Puhakka Sara Oulu 19:06 +5:54
6. 50 Lehtiharju Essi ja Kovalainen Moona Siikajoki 23:24 +10:12
7. 45 Karsikas Tinja ja Hartikka Olivia Siikajoki 27:26 +14:14
8. 47 Kinnunen Helinä ja Haapalahti Vil Siikajoki 29:54 +16:42
9. 46 Yliniitty Sanni ja Hietaharju Fann Oulainen 40:35 +27:23
  48 Ervasti Edith ja Kukkohovi Jade Oulu Hyl.  

P6TR

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 283 Tuunanen Aaron Liminka 8:58  
2. 284 Heino Veikka Oulu 8:59 +1
3. 288 Pyykkö Tomi Tyrnävä 11:18 +2:20
4. 282 Suomala Wäinö Oulu 13:36 +4:38
5. 286 Anttila Okko Oulu 13:50 +4:52
6. 285 Oikarinen Veeti Muhos 15:51 +6:53
7. 287 Parpala Joel Oulu 17:29 +8:31
8. 281 Leskelä Tero Oulu 21:23 +12:25
9. 65 Ohtamaa Frans Oulu 38:15 +29:17
10. 289 Hannula Jaako Oulu 41:36 +32:38

T6TR

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 293 Eade Emilia Oulu 9:00  
2. 297 Mäkäräinen Selma Oulu 9:03 +3
3. 291 Ollonen Reeta Oulu 9:48 +48
4. 299 Parkkinen Anna Oulu 10:52 +1:52
5. 294 Pesonen Venla Raahe 11:15 +2:15
6. 298 Niemelä Minea Pyhäjoki 13:04 +4:04
7. 300 Kinnunen Marilla Muhos 20:32 +11:32
8. 296 Kiiskinen Sara Siikalatva 24:00 +15:00
9. 292 Hyvärinen Iida Muhos 24:58 +15:58
10. 295 Hannula Hilla Muhos 31:32 +22:32

P6TRP

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

1. 69 Laurila-Harju Niilo ja Isoaho Rufus Oulu 8:55  
2. 67 Kakko Tomas ja Vuorma Ville Oulu 13:16 +4:21
3. 62 Joensuu  Antti ja  Laurila Tomi Siikajoki 19:43 +10:48
4. 64 Huttunen Viljo ja Kinnunen August Siikajoki 28:39 +19:44
5. 66 Lehto Arttu ja Isopahkala Iisa Siikajoki 52:23 +43:28
  68 Mahdi Karrair ja Al-Zubaidi Hu Siikajoki Hyl.  
  61 Räihä Elja ja Ängeslevä Matias Oulu Hyl.  
  63 Vanhala Vili ja Väärä Kalle Oulu Hyl.  

T6TRP

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 77 Goman Matleena ja Holappa Hell Oulu 9:51  
2. 79 Sarviaho Netta ja Keränen Reetta Oulu 14:16 +4:25
3. 78 Niskasaari Emilia ja Leino Venla Pudasjärvi 16:41 +6:50
4. 81 Kurkela Milla ja Tarkiainen Mari Oulu 16:49 +6:58
5. 82 Kiviniemi Onna ja Päkkilä Ellen Oulu 20:18 +10:27
6. 76 Savela Julia ja Pitkälä Minea Liminka 22:47 +12:56
7. 85 Korhonen Siiri ja Moilanen Neea Pudasjärvi 27:53 +18:02
8. 75 Mäki Senni ja Savilahti Emma Oulu 32:52 +23:01
9. 84 Illikainen Saaga ja Hämäläinen Sylv Oulu 43:06 +33:15
10. 80 Byman Mai ja Kinnunen Martta Siikajoki 1:04:00 +54:09
  83 Hekkala Vellamo ja Karhumaa Oona Oulu Hyl.  

P7

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 2

1. 315 Niemelä Paavo Ii 18:40  
2. 316 Heikkinen Eeli Oulu 22:29 +3:49
3. 314 Niinimäki Olli Oulu 30:30 +11:50
4. 312 Kinnunen Antti Oulu 34:24 +15:44
  313 Ihme Eeli Muhos Hyl.  
  317 Still Veeti Oulu Hyl.  

T7

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1. 325 Hemmi Mai Oulu 17:57  
2. 323 Anttila Minea Oulu 22:07 +4:10
3. 327 Similä Selina Oulu 23:48 +5:51
4. 326 Loukkaanhuhta Elli Lumijoki 25:54 +7:57
5. 324 Siltala Sini Oulainen 35:34 +17:37
6. 329 Holappa Pilvi Oulu 56:52 +38:55
  321 Vuoti Piitu Oulu Hyl.  

P8910

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 337 Ukkola Sakari Oulu 27:53  
2. 331 Kuusikko Miska Raahe 29:48 +1:55
3. 336 Loukkaanhuhta Kalle Lumijoki 30:21 +2:28
4. 335 Suomala Klaus Oulu 37:57 +10:04
5. 332 Hannuksela Jere Ii 39:34 +11:41
6. 334 Harjuhaahto Antti Raahe 41:02 +13:09
7. 311 Lohela Joona Oulu 48:38 +20:45
8. 333 Hannula Väinö Muhos 53:32 +25:39

T8910

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 341 Viippola Venla Oulu 18:25  
2. 345 Goman Maija Oulu 25:12 +6:47
3. 344 Nurmela Jatta Ii 26:29 +8:04
4. 347 Jaatinen Ilona Oulu 27:43 +9:18
5. 342 Lehtonen Olivia Oulu 27:54 +9:29
6. 343 Parkkinen Laura Oulu 29:15 +10:50
7. 346 Limingoja Senni Tyrnävä 37:01 +18:36

P78910P

Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 8

1. 99 Kaarlejärvi Aapo ja Toljamo Oskari Muhos 28:01  
2. 102 Tihinen Atte ja Vesala Niilas Muhos 31:13 +3:12
3. 105 Kalaoja Olli ja Hannula Aatos Muhos 34:38 +6:37
4. 95 Ranta Onni ja Väänänen Samu Muhos 35:33 +7:32
5. 101 Takalo Eemil ja Juntunen Otto Oulu 53:42 +25:41
6. 97 Stenroth Otto-Erik ja Hannuksela Oulu 1:10:45 +42:44
7. 104 Pekkala Pyry ja Hietala Roope Oulu 1:17:43 +49:42
8. 103 Ylisaukko-oja Eemi ja Salokannel Krist Oulu 1:19:48 +51:47
  96 Isteri Sampo ja Peura Joona Oulu Hyl.  
  93 Kakko Oliver ja Niiranen Eetu Oulu Hyl.  
  91 Karjalainen Miro ja Tuovila Miko Oulu Hyl.  
  92 Keränen Jaakko ja Kakko Niklas Muhos Hyl.  
  94 Laurikainen Tuomas ja Raumanni Konst Oulu Hyl.  
  100 Mando Dinatra ja Jarvis Thomas Oulu Hyl.  
  98 Paukkunen Olli ja Partanen Antti Oulu Hyl.  
  106 Raninen Onni ja Vierimaa Wäinö Oulu Hyl.  

T78910P

Lähti: 17, Keskeytti: 1, Hylätty: 3

1. 117 Loukusa Anni ja Paaso Oona Ii 45:11  
2. 112 Manninen Jasmin ja Soronen Hanna Ii 48:36 +3:25
3. 118 Pasma Reeta ja Laasonen Oona Oulu 1:00:28 +15:17
4. 111 Luukari iida ja Lehmikangas Iida Oulu 1:00:38 +15:27
5. 116 Vuoti Sofia ja Köngäs Katariin Oulu 1:04:58 +19:47
6. 119 Mehtälä Sofia ja Saartoala Inka Muhos 1:05:15 +20:04
7. 114 Kangastie Alisa ja Launonen Saana Muhos 1:08:15 +23:04
8. 125 Fonselius Veera ja Hanhineva Iida Muhos 1:31:29 +46:18
9. 123 Lohi Henna ja Ylikulju Pihla Muhos 1:33:18 +48:07
10. 130 Berg Elena ja Alakärppä Olivi Oulu 1:44:07 +58:56
11. 129 Kyllönen Seela ja Ylimartimo Aada Muhos 1:46:27 +1:01:16
12. 127 Tuormaa Sohvi ja Vähä Ruut Ii 1:49:06 +1:03:55
13. 120 Vanninen Viivi ja Tuohimaa Viivi Oulu 2:04:13 +1:19:02
  115 Isola Jenni ja Jaara Jonna Oulu Kesk.  
  128 Aalto Petra ja Blomqvist Maisa Oulu Hyl.  
  124 Forsten Anniina ja Honkanen Anni Oulu Hyl.  
  113 Näppä Nella ja Simula Anniina Oulu Hyl.  

PLUAMK

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 351 Vainikainen Jimi Liminka 1:12:59  

NOPE

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1. 361 Lithovius Anna-Riikka Liminka 36:04  
2. 362 Limingoja Johanna Siikalatva 48:01 +11:57
3. 363 Harjuhaahto Anne Raahe 1:06:33 +30:29