Etusivu
 
Hippo-suunnistuskoulu
 
SM 2013 R2 Keskimatka ja viesti
 
Seura
 
Kilpailut
  
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Hiihtosuunnistuksen avoin Pohjois-Pohjanmaan am-pitkämatka Iissä 4.2.2018

 

H21A

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 8 Martikainen Juha KEV 49:59  
2. 13 Aikio Santeri KEV 50:09 +10
3. 4 Tauriainen Teemu KEV 51:46 +1:47
4. 3 Määttä Jari KemijU 52:02 +2:03
5. 10 Linna Matti S-JKL 52:03 +2:04
6. 7 Tervala Miska RaVa 52:08 +2:09
7. 1 Leinonen Lauri Pohjant 54:50 +4:51
8. 2 Ojala Kai S-2000 55:04 +5:05
9. 11 Mäkinen Seppo S-2000 55:33 +5:34
10. 5 Häkkinen Kalle S-JKL 57:07 +7:08
11. 15 Haataja Miika KEV 59:53 +9:54
12. 16 Vapa Marko S-2000 1:01:58 +11:59
  14 Huuha Aleksi OuHu Ei läht.  
  6 Schroderus Santeri Pohjant Ei läht.  
  9 Schroderus Samuli Pohjant Ei läht.  

 

D21A

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 19 Räisänen Noora SalRe 53:10  
2. 20 Laitinen Kaisa YlikNM 55:51 +2:41
3. 27 Taulavuori Venla AlatPi 57:03 +3:53
4. 22 Silventoinen Ulla SalRe 1:05:01 +11:51
5. 28 Haataja Marianna KEV 1:13:08 +19:58
6. 26 Vesala Maria PeRa 1:15:04 +21:54
  23 Lotvonen Essi LaiVe Ei läht.  

 

H35

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 31 Koljonen Jouni VaKa 1:10:00  
  32 Seppä Tomi S-2000 Ei läht.  

 

H40

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 36 Määttä Harri LänRa 54:33  
2. 35 Asikainen Saku Hiisi 55:50 +1:17
3. 39 Ronkainen Markus KoskRi 59:26 +4:53
4. 41 Pussila Tuomas S-2000 1:17:09 +22:36
5. 42 Saari Aki HaHe 1:19:47 +25:14
6. 38 Annunen Petteri Pohjant 1:30:37 +36:04
  40 Mäkäräinen Jouni Pohjant Ei läht.  
  37 Tammela Simo HaHe Ei läht.  

 

H45

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 46 Köngäs Lasse PuolRy 55:12  
2. 45 Hiltula Hannu PudU 1:07:41 +12:29
  47 Moisio Petri SaPu Ei läht.  

 

H50

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 51 Nivala Jarmo YlivKu 47:10  
2. 52 Heiskanen Jari SonPa 47:26 +16
3. 50 Hiltula Kari PudU 53:53 +6:43

 

H55

Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 59 Heiskanen Hannu SonPa 46:28  
2. 63 Vilppola Arto S-2000 49:00 +2:32
3. 58 Sipola Velu S-2000 51:35 +5:07
4. 62 Heikkuri Tapani AlatPi 55:08 +8:40
5. 64 Härkönen Antti PudU 1:07:02 +20:34
  60 Kotala Ilkka OH Ei läht.  
  57 Määttä Kimmo OH Ei läht.  

 

H60

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 65 Karppinen Jouko VaKa 54:09  
  67 Martikainen Ari KeuKi Ei läht.  

 

H65

Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 73 Udd Esko SOC 39:15  
2. 76 Kemppainen Taisto VaKa 40:18 +1:03
3. 78 Viitasaari Eero KoS 44:03 +4:48
4. 71 Ruokamo Eero SOC 46:45 +7:30
5. 80 Köngäs Martti PuolRy 49:34 +10:19
6. 74 Toropainen Pauli ONMKY 50:17 +11:02
7. 79 Högnäs Tore Brahe 55:00 +15:45
8. 77 Puurunen Reijo OuTa 1:10:43 +31:28
  70 Karstunen Hannu HaapavU Ei läht.  
  72 Tolkkinen Veikko SoJy Ei läht.  

 

H70

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 83 Hanhela Mauno HaHe 41:58  
2. 85 Virkkula Unto NivU 44:31 +2:33
3. 91 Koivukangas Erkki KoS 47:48 +5:50
4. 84 Mustonen Lauri AlatPi 49:57 +7:59
5. 86 Määttä Seppo KemijU 51:22 +9:24
6. 89 Viitasaari Jussi NiS 51:28 +9:30
7. 87 Juutinen Hannu Pohjant 1:12:23 +30:25
  92 Kanste Pekka Raseborg Ei läht.  
  90 Määttä Jouko PuolRy Ei läht.  
  88 Tapaninaho Kalevi ONMKY Ei läht.  

 

H75

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 101 Männikkö Kalle ONMKY 47:29  
2. 102 Suorajärvi Mauri Pohjant 49:54 +2:25
3. 100 Lind Matti KiimU 51:42 +4:13
4. 99 Alalahti Jaakko ONMKY 1:05:30 +18:01
5. 98 Linna Esko NivU 1:07:34 +20:05
  97 Veijovaara Jorma Pohjant Hyl.  
  95 Oja Reijo NivU Ei läht.  

 

H90

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 104 Jäppinen Kyösti Iisu 58:52  

 

H20

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 106 Heiskanen Tatu SonPa 56:24  
2. 108 Hiltunen Juho ONMKY 1:01:54 +5:30
3. 107 Koirikivi Riku RasTiimi 1:04:34 +8:10
  105 Määttä Juho OH Ei läht.  

 

H16

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 114 Korhonen Konsta KaSu 45:51  
2. 111 Aikio Valtteri KEV 49:38 +3:47
  113 Rissanen Erno-Kalle SonPa Hyl.  
  112 Similä Severi Pohjant Ei läht.  

 

H14

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 116 Tolkkinen Tuukka SoJy 26:41  

 

H10

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 121 Korhonen Karri KaSu 24:15  
  120 Hyvärinen Akseli LaiVe Ei läht.  
  9900 Tammela Eemeli HaHe Ei läht.  

 

D35

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 124 Tolkkinen Aino SoJy 48:07  
2. 126 Jaako Niina LänRa 48:23 +16
3. 123 Hyrkäs Teija LänRa 52:15 +4:08
  127 Ronkainen Ritva KoskRi Hyl.  
  125 Laitinen Maria YlikNM Ei läht.  

 

D40

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 131 Hannuksela Eija S-2000 50:28  
  130 Hankonen Johanna Pohjant Ei läht.  

 

D45

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 135 Haataja Mirka YlikNM 54:30  
  136 Turtinen Satu YlikNM Ei läht.  

 

D50

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

  144 Lampela Anita SalRe Ei läht.  
  143 Oikkonen Mirka OH Ei läht.  

 

D55

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 152 Hokajärvi Raili Pohjant 52:11  
2. 151 Mulari Pirjo KaSu 54:22 +2:11
  147 Väärälä Marita OH Ei läht.  

 

D60

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

  155 Määttä Anne KEV Ei läht.  

 

D65

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 157 Halme Ritva KiimU 47:35  

 

D18

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 164 Kärnä Nina SonPa 42:21  
2. 163 Päkkilä Suvi HaHe 1:24:15 +41:54
  162 Goman Anna VePo Ei läht.  

 

D16

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 167 Ojanaho Ansa-Lotta OH 40:50  
2. 169 Tolkkinen Tuuli SoJy 47:25 +6:35
3. 171 Triipponen Vanni KuPe 55:47 +14:57
  166 Goman Maija VePo Ei läht.  
  170 Viippola Venla S-2000 Ei läht.  

 

D14

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 174 Ojanaho Eeva-Liina OH 21:03  
2. 176 Kärnä Emmi SonPa 22:57 +1:54
3. 173 Salmela Anni S-2000 24:12 +3:09
4. 177 Rissanen Venny SonPa 26:23 +5:20

 

D12

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

  181 Hyvärinen Iida LaiVe Ei läht.  

 

D10

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 184 Väisänen Martta LaiVe 28:20  

 

D21C

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 30 Hämäläinen Reetta KaSu 54:33  

 

H12

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 118 Triipponen Vetja KuPe 43:54