Etusivu
 
Hippo-suunnistuskoulu
 
SM 2013 R2 Keskimatka ja viesti
 
Seura
 
Kilpailut
  
 
Kuntosuunnistus
 
Kartat
 
Johtokunta
 
Linkit

 

Hiihtosuunnistuksen avoin Pohjois-Pohjanmaan am-sprintti Iissä 3.2.2018

 

H21A

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 12 Karppinen Aleksi Pohjant 14:14  
2. 13 Aikio Santeri KEV 15:08 +54
3. 8 Martikainen Juha KEV 15:25 +1:11
4. 9 Schroderus Samuli Pohjant 15:55 +1:41
5. 7 Tervala Miska RaVa 16:01 +1:47
6. 4 Tauriainen Teemu KEV 16:12 +1:58
7. 3 Määttä Jari KemijU 16:15 +2:01
8. 10 Linna Matti S-JKL 16:33 +2:19
9. 1 Leinonen Lauri Pohjant 17:03 +2:49
10. 5 Häkkinen Kalle S-JKL 17:09 +2:55
11. 2 Ojala Kai S-2000 18:40 +4:26
  11 Mäkinen Seppo S-2000 Hyl.  
  6 Schroderus Santeri Pohjant Ei läht.  

 

D21A

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 24 Oikarinen Suvi OH 14:32  
2. 19 Räisänen Noora SalRe 15:01 +29
3. 20 Laitinen Kaisa YlikNM 16:19 +1:47
4. 23 Lotvonen Essi LaiVe 16:29 +1:57
5. 22 Silventoinen Ulla SalRe 17:26 +2:54
6. 21 Bergman Marjo OH 17:29 +2:57
7. 25 Räisänen Mira SalRe 18:24 +3:52

 

H35

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 31 Koljonen Jouni VaKa 20:00  

 

H40

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 35 Asikainen Saku Hiisi 15:21  
2. 36 Määttä Harri LänRa 16:07 +46
3. 37 Tammela Simo HaHe 19:25 +4:04

 

H45

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 45 Hiltula Hannu PudU 16:26  

 

H50

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 51 Nivala Jarmo YlivKu 17:39  
2. 50 Hiltula Kari PudU 20:11 +2:32

 

H55

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 59 Heiskanen Hannu SonPa 16:04  
2. 61 Vilppola Arto S-2000 16:33 +29
3. 58 Sipola Velu S-2000 19:08 +3:04
4. 62 Heikkuri Tapani AlatPi 19:15 +3:11
5. 56 Piispanen Reima HaapavU 23:47 +7:43
  60 Kotala Ilkka OH Hyl.  
  57 Määttä Kimmo OH Ei läht.  

 

H60

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 65 Karppinen Jouko VaKa 13:18  
2. 66 Pihlajaniemi Pekka SalRe 21:40 +8:22

 

H65

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 3

 

1. 76 Kemppainen Taisto VaKa 11:40  
2. 70 Karstunen Hannu HaapavU 14:49 +3:09
3. 74 Toropainen Pauli ONMKY 15:10 +3:30
4. 75 Antikainen Raimo KuoSu 15:28 +3:48
  71 Ruokamo Eero SOC Hyl.  
  72 Tolkkinen Veikko SoJy Hyl.  
  73 Udd Esko SOC Hyl.  

 

H70

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

1. 83 Hanhela Mauno HaHe 12:04  
2. 85 Virkkula Unto NivU 14:34 +2:30
3. 86 Määttä Seppo KemijU 15:01 +2:57
4. 88 Tapaninaho Kalevi ONMKY 20:59 +8:55
5. 87 Juutinen Hannu Pohjant 21:47 +9:43
  84 Mustonen Lauri AlatPi Hyl.  

 

H75

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 101 Männikkö Kalle ONMKY 14:43  
2. 97 Veijovaara Jorma Pohjant 15:34 +51
3. 100 Lind Matti KiimU 16:34 +1:51
4. 99 Alalahti Jaakko ONMKY 16:46 +2:03
5. 98 Linna Esko NivU 17:40 +2:57
6. 96 Pelkonen Toivo YlikNM 19:18 +4:35
7. 102 Suorajärvi Mauri Pohjant 21:06 +6:23
  95 Oja Reijo NivU Ei läht.  

 

H90

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

 

  104 Jäppinen Kyösti Iisu Hyl.  

 

H20

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

  105 Määttä Juho OH Ei läht.  

 

H16

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 111 Aikio Valtteri KEV 13:52  
  112 Similä Severi Pohjant Ei läht.  

 

H14

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 116 Tolkkinen Tuukka SoJy 11:22  
2. 117 Tolvanen Elias AlatPi 22:53 +11:31

 

H10

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 120 Hyvärinen Akseli LaiVe 20:25  
  119 Oikarinen Oiva S-2000 Ei läht.  

 

D35

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 123 Hyrkäs Teija LänRa 17:08  
2. 126 Jaako Niina LänRa 17:30 +22
3. 124 Tolkkinen Aino SoJy 17:34 +26
4. 125 Laitinen Maria YlikNM 18:01 +53

 

D40

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 131 Hannuksela Eija S-2000 17:53  
  130 Hankonen Johanna Pohjant Ei läht.  

 

D45

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 135 Haataja Mirka YlikNM 13:39  
  136 Turtinen Satu YlikNM Ei läht.  

 

D50

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 142 Oikarinen Maarit OH 14:09  
2. 140 Pirttilä Lea OH 17:28 +3:19
  141 Tilvis Aija SalRe Ei läht.  

 

D55

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 149 Soramäki Anne PeRa 17:37  
2. 148 Piispanen Eija HaapavU 22:44 +5:07
3. 150 Jokikokko Tarja OuTa 25:27 +7:50
  147 Väärälä Marita OH Ei läht.  

 

D60

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

  155 Määttä Anne KEV Ei läht.  

 

D65

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 157 Halme Ritva KiimU 15:24  

 

D20

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 159 Niva Sara LaiVe 20:20  

 

D18

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 162 Goman Anna VePo 13:23  
2. 161 Niva Heini LaiVe 15:33 +2:10
3. 163 Päkkilä Suvi HaHe 21:48 +8:25

 

D16

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 170 Viippola Venla S-2000 12:19  
2. 168 Holopainen Oili S-2000 12:32 +13
3. 167 Ojanaho Ansa-Lotta OH 13:29 +1:10
4. 169 Tolkkinen Tuuli SoJy 15:15 +2:56
  166 Goman Maija VePo Ei läht.  

 

D14

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 174 Ojanaho Eeva-Liina OH 12:04  
2. 173 Salmela Anni S-2000 13:13 +1:09
3. 175 Hasu Elsa S-2000 15:45 +3:41

 

D12

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 2

 

  182 Hasu Eevi S-2000 Hyl.  
  181 Hyvärinen Iida LaiVe Hyl.  

 

D10

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

1. 184 Väisänen Martta LaiVe 19:24